);

Akty prawne

25 października 2014 roku weszła w życie ustawa o transgranicznej opiece medycznej gwarantująca pacjentom zwrot części poniesionych kosztów leczenia w krajach Unii Europejskiej.

W praktyce oznacza to, że Polacy mogą poddać się określonym zabiegom poza granicami kraju, a następnie ubiegać się o zwrot kosztów w NFZ. Dyrektywa ta obowiązuję w większości krajów UE, mogą z niej skorzystać jedynie ci pacjenci, którzy są objęci ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ. Jej głównym celem jest umożliwienie pacjentom skorzystania z zabiegów bez zbędnego czekania w kilkuletnich kolejkach, jak to ma miejsce w polskich placówkach. Ustawa obejmuje leczenie planowane, nie można z niej skorzystać w razie nagłego wypadku. Jeśli dany zabieg jest za granicą droższy niż w Polsce, pacjent będzie musiał dopłacić różnicę z własnej kieszeni. Jeśli natomiast zabieg jest tańszy, Fundusz zwróci tyle, ile tak naprawdę zapłaciliśmy.

Aby uzyskać zwrot kosztów przez NFZ niezbędne jest uzupełnienie odpowiedniego wniosku oraz złożenie potrzebnych dokumentów, które muszą być przetłumaczone na język polski. To uciążliwa procedura szczególnie dla osób starszych, których najczęściej dotyka zaćma.

Korzystając z usług Medipe Clinic w zakresie organizacji leczenia zaćmy, nie musisz organizować formalności związanych z odzyskaniem zwrotu kosztów od NFZ za zabieg przeprowadzony za granicą. Firma zrobi to za Ciebie!

Ponadto Medipe Clinic finansuje zabieg za pacjenta, samodzielnie odzyskując zwrot z NFZ, biorąc na siebie wszystkie procedury z tym związane. Dzięki temu pacjent płaci tylko za organizację leczenia, wyjeżdża na zabieg z firmą i wraca tego samego dnia. Nie musi martwić się o formalności związane z refundacją, może w pełni i swobodnie cieszyć się z nowego, ostrego wzroku.

Dokumenty do pobrania

Dyrektywa transgraniczna

DYREKTYWA
TRANSGRANICZNA

Odstąpienie od umowy

ODSTĄPIENIE
OD UMOWY

Regulamin strony

REGULAMIN
STRONY