);

Artykuły Medipe Clinic

Zachęcamy Was do przeczytania ciekawych artykułów na temat zaćmy, chorób oczu oraz sposobów, jak zadbać o swój wzrok.

22.06
Czy zastanawialiście się kiedyś nad pytaniem postawionym w tytule tego tekstu? Każdy z nas posiada inny kolor oczu i jest to jedna z tych cech, dz(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_24.05
To jedno z najbardziej popularnych schorzeń oczu, które jest powodowane postępującym wiekiem. Utrudnia widzenie i wygląda mało estetycznie. Prze(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_www-23.04
Łzy są dla nas pewnego rodzaju skarbem, ponieważ spełniają bardzo ważne funkcje, które mają duży wpływ na nasz wzrok. Pomagają wyrażać em(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_11.04
Niemal wszyscy mieliśmy z nimi styczność. Są tworzone przez osoby, które nie mają nic wspólnego z wiedzą na temat chorób oczu i powtarzane pr(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_wiosna-26.03
… czyli jak przygotować nasz wzrok na okres wiosenny. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że powinniśmy się do niej odpowied(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog-19.03-kawa
Ludzie uwielbiają pić kawę. Śniadanie bez małej czarnej? Dla wielu z nas - rzecz nie do pomyślenia. Jak się okazuje picie tego popularnego napo(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog-12.03-oko
Coraz częstszym problemem wśród ludzi, szczególnie tych w podeszłym wieku, jest ból oczu odczuwalny zaraz po przebudzeniu. Okazuje się, że prz(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog-05.03
Wzrok jest jednym z najważniejszych narządów zmysłu dla wielu gatunków owadów. I choć należą do tej samej grupy zwierząt to ich mózg oraz o(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_26.02
Pytanie o powstawanie krótkowzroczności od wielu lat nurtuje badaczy z całego świata. Do dnia dzisiejszego jednak nie mamy przekonywującej odpow(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_MC-19.02
Temat smogu jest w ostatnich tygodniach bardzo popularny. Wysokie zanieczyszczenie powietrza szkodliwymi toksynami bardzo źle wpływa na nasz układ (...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog-MC-12.02
W dzisiejszych czasach, różnego rodzaju oszustwa i coraz to nowsze metody okradania osób w podeszłym wieku są bardzo powszechne. Ludzie starsi cz(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_www
Czy zastanawialiście się kiedyś nad pojęciem „słabowidzenia”? Większości z nas kojarzy się z ludźmi, którzy mają problemy ze wzrokiem. (...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_www2
Kompetencje ekspertów z dziedziny okulistyki są różne. Każdy lekarz odpowiada za inne zadania, choroby i schorzenia, dlatego ważne jest, abyśmy(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
czerwone_oko

Wylew w oku

05 gru. 2017

Wylew podsposjówkowy, czyli pęknięte naczynko w oku, to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości naszego narządu wzroku. Pęknięte nacz(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_www1
Znasz zalecenia przed i po zabiegu usunięcia zaćmy? Dla Waszego komfortu przygotowaliśmy parę wskazówek. Przed planowanym zabiegiem warto zapozna(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_www_krople
Dla wielu z nas aplikacja kropli do oczu nie jest ani przyjemna ani łatwa. Nieprawidłowe zakropienie oczu może sprawić, że lekarstwo nie pozostaj(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
telefony
Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze telefonu dla osoby dojrzałej? Czy telefony komórkowe, a tym bardziej smartfony to domena jedynie młod(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
pociagi
Czy wiesz, jakie ulgi przejazdowe przysługują Ci na emeryturze? Warto z nich skorzystać! Zapoznaj się z indywidualnymi ofertami przewoźników kol(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
kwasy_omega

Kwasy Omega-3

29 sie. 2017

Nienasycone kwasy tłuszczone z rodziny omega-3 to niezbędne paliwo dla naszego organizmu. Wiadomo już, że przyjmowane w odpowiednich dawkach wspom(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
skora_wokol_oczu

Skóra wokół oczu

22 sie. 2017

Nie bez przyczyny mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, a spojrzeniem można wyrazić więcej niż tysiącem słów. Często powtarzane frazes(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Page 1 of 3123