Artykuły Medipe Clinic

Zachęcamy Was do przeczytania ciekawych artykułów na temat zaćmy, chorób oczu oraz sposobów, jak zadbać o swój wzrok.

blog_MC-19.02
Temat smogu jest w ostatnich tygodniach bardzo popularny. Wysokie zanieczyszczenie powietrza szkodliwymi toksynami bardzo źle wpływa na nasz układ (...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog-MC-12.02
W dzisiejszych czasach, różnego rodzaju oszustwa i coraz to nowsze metody okradania osób w podeszłym wieku są bardzo powszechne. Ludzie starsi cz(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_www
Czy zastanawialiście się kiedyś nad pojęciem „słabowidzenia”? Większości z nas kojarzy się z ludźmi, którzy mają problemy ze wzrokiem. (...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_www2
Kompetencje ekspertów z dziedziny okulistyki są różne. Każdy lekarz odpowiada za inne zadania, choroby i schorzenia, dlatego ważne jest, abyśmy(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
czerwone_oko

Wylew w oku

05 gru. 2017

Wylew podsposjówkowy, czyli pęknięte naczynko w oku, to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości naszego narządu wzroku. Pęknięte nacz(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_www1
Znasz zalecenia przed i po zabiegu usunięcia zaćmy? Dla Waszego komfortu przygotowaliśmy parę wskazówek. Przed planowanym zabiegiem warto zapozna(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_www_krople
Dla wielu z nas aplikacja kropli do oczu nie jest ani przyjemna ani łatwa. Nieprawidłowe zakropienie oczu może sprawić, że lekarstwo nie pozostaj(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
telefony
Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze telefonu dla osoby dojrzałej? Czy telefony komórkowe, a tym bardziej smartfony to domena jedynie młod(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
pociagi
Czy wiesz, jakie ulgi przejazdowe przysługują Ci na emeryturze? Warto z nich skorzystać! Zapoznaj się z indywidualnymi ofertami przewoźników kol(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
kwasy_omega

Kwasy Omega-3

29 sie. 2017

Nienasycone kwasy tłuszczone z rodziny omega-3 to niezbędne paliwo dla naszego organizmu. Wiadomo już, że przyjmowane w odpowiednich dawkach wspom(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
skora_wokol_oczu

Skóra wokół oczu

22 sie. 2017

Nie bez przyczyny mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, a spojrzeniem można wyrazić więcej niż tysiącem słów. Często powtarzane frazes(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
sport_senior
Nie bez powodu mówi się, że sport jest dobry nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. S(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
dzialka
Nie sposób nie zauważyć zmiany pokoleniowej na ogródkach działkowych. Minęły dawne lata, w których na własnym kawałku ziemi hodowało się w(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
soczewki_okulary
Dobrze dobrane soczewki kontaktowe to doskonały sposób na korekcję naszej wady wzroku. Zwłaszcza dla osób, u których wada sięga od +/- 5 dioptr(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
optometria
Co tak naprawdę oznacza optometria i czym zajmuje się optometrysta? Dlaczego warto udać się do tego specjalisty? Około 10 milionów naszych rodak(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
witaminy_wzrok
Witamina A jest nie tylko doskonałym źródłem beta-karotenu, który jest niezbędny, jeśli chcemy mieć zdrowe oczy, ale także przyczynia się do(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
rekonwalescencja
Zabieg usunięcia zaćmy należy do najczęstszych i jednocześnie do najbezpieczniejszych zabiegów chirurgicznych. Operacja zaćmy pozwala wrócić (...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
zapalenie_spojowek
Zaczyna się niewinnie. Pieczenie, swędzenie, łzawienie oka, następnie uczucie obecności ciała obcego i delikatne kłucie, często światłowstr(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
okulary_sloneczne
Różne wielkości, różne kolory, style i rodzaje oprawek – w okularach przeciwsłonecznych możemy wybierać do woli. To nie tylko modny dodate(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
cwiczenie-oczu
Codziennie wykonywane ćwiczenia oczu mogą przyczynić się do poprawy jakości wzroku. Każdy z nas jest narażony na uszkodzenia wzroku. Zbyt dłu(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Page 1 of 3123