Artykuły Medipe Clinic

Zachęcamy Was do przeczytania ciekawych artykułów na temat zaćmy, chorób oczu oraz sposobów, jak zadbać o swój wzrok.

blog_www_krople
Dla wielu z nas aplikacja kropli do oczu nie jest ani przyjemna ani łatwa. Nieprawidłowe zakropienie oczu może sprawić, że lekarstwo nie pozostaje w worku spojówkowym, ale przez drogi łzowe prz(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
czerwone_oko

Wylew w oku

26 wrz. 2017

Wylew podsposjówkowy, czyli pęknięte naczynko w oku, to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości naszego narządu wzroku. Pęknięte naczynko powstaje najczęściej w wyniku tarcia, draż(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
telefony
Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze telefonu dla osoby dojrzałej? Czy telefony komórkowe, a tym bardziej smartfony to domena jedynie młodzieży? Czasy się zmieniają, a z nimi i mentalno(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
kwasy_omega

Kwasy Omega-3

29 sie. 2017

Nienasycone kwasy tłuszczone z rodziny omega-3 to niezbędne paliwo dla naszego organizmu. Wiadomo już, że przyjmowane w odpowiednich dawkach wspomagają pracę mózgu i serca oraz zwiększają nas(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
skora_wokol_oczu

Skóra wokół oczu

22 sie. 2017

Nie bez przyczyny mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, a spojrzeniem można wyrazić więcej niż tysiącem słów. Często powtarzane frazesy zawsze niosą za sobą ziarno prawdy. Oczy na(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
pociagi
Czy wiesz, jakie ulgi przejazdowe przysługują Ci na emeryturze? Warto z nich skorzystać! Zapoznaj się z indywidualnymi ofertami przewoźników kolejowych. Bilet dla Seniora Po 60 roku życi(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
sport_senior
Nie bez powodu mówi się, że sport jest dobry nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Sprawia, że młodniejemy, mamy więcej energii, le(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
dzialka
Nie sposób nie zauważyć zmiany pokoleniowej na ogródkach działkowych. Minęły dawne lata, w których na własnym kawałku ziemi hodowało się w ogórki i truskawki, bo trudno było szukać ich (...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
soczewki_okulary
Dobrze dobrane soczewki kontaktowe to doskonały sposób na korekcję naszej wady wzroku. Zwłaszcza dla osób, u których wada sięga od +/- 5 dioptrii. Dając większe poczucie komfortu i swobody dz(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
optometria
Co tak naprawdę oznacza optometria i czym zajmuje się optometrysta? Dlaczego warto udać się do tego specjalisty? Około 10 milionów naszych rodaków nosi okulary korekcyjne. Na pytanie o to, jaki(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
witaminy_wzrok
Witamina A jest nie tylko doskonałym źródłem beta-karotenu, który jest niezbędny, jeśli chcemy mieć zdrowe oczy, ale także przyczynia się do ich prawidłowego funkcjonowania. To nasz najleps(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
rekonwalescencja
Zabieg usunięcia zaćmy należy do najczęstszych i jednocześnie do najbezpieczniejszych zabiegów chirurgicznych. Operacja zaćmy pozwala wrócić do normalnego życia i odciążyć nas od problem(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
zapalenie_spojowek
Zaczyna się niewinnie. Pieczenie, swędzenie, łzawienie oka, następnie uczucie obecności ciała obcego i delikatne kłucie, często światłowstręt – zapalenie spojówek jest najczęstszą z d(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
okulary_sloneczne
Różne wielkości, różne kolory, style i rodzaje oprawek – w okularach przeciwsłonecznych możemy wybierać do woli. To nie tylko modny dodatek do letnich stylizacji, ale i niezbędny przedmio(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
cwiczenie-oczu
Codziennie wykonywane ćwiczenia oczu mogą przyczynić się do poprawy jakości wzroku. Każdy z nas jest narażony na uszkodzenia wzroku. Zbyt długie używanie urządzeń elektrycznych czy nawet d(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
niedowidzenie
Niedowidzenie to choroba polegająca na znacznym pogorszeniu jakości widzenia w przypadku jednego lub nawet obojgu oczu. Wada jest uciążliwa do tego stopnia, że pomimo odpowiednio dobranych okular(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
osoby-starsze
Starość jest pojęciem, które trudno sklasyfikować i nadać mu sztywne ramy. Od lat już obserwujemy proces starzenia się ludzi, którego jednym z pozytywnych efektów jest wydłużania się śre(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
badanie-wzroku
W dzisiejszych czasach okresowe badanie wzroku jest niezbędne i powinno być wykonywane nie tylko u osób starszych, czy znajdujących się w grupie ryzyka, ale także u osób młodych. Większość (...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
klub-seniora
Po pięćdziesiątym roku życia nasza aktywność, nie tylko fizyczna, ale i towarzyska, bardzo często podupada. Wnuki nie zawsze potrzebują naszej pomocy, obowiązków w domu nie jest aż tak wiel(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
zmeczone-oko
Zmęczone oczy często mamy przy, m.in. intensywnej pracy z monitorem komputera, długotrwałym czytaniu czy przebywaniu w pomieszczeniu pozbawionym wilgoci. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ człow(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Page 1 of 3123