Artykuły Medipe Clinic

Zachęcamy Was do przeczytania ciekawych artykułów na temat zaćmy, chorób oczu oraz sposobów, jak zadbać o swój wzrok.

Znasz zalecenia przed i po zabiegu usunięcia zaćmy? Dla Waszego komfortu przygotowaliśmy parę wskazówek. Przed planowanym zabiegiem warto zapozna(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
blog_www_krople
Dla wielu z nas aplikacja kropli do oczu nie jest ani przyjemna ani łatwa. Nieprawidłowe zakropienie oczu może sprawić, że lekarstwo nie pozostaj(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
czerwone_oko

Wylew w oku

26 wrz. 2017

Wylew podsposjówkowy, czyli pęknięte naczynko w oku, to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości naszego narządu wzroku. Pęknięte nacz(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
telefony
Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze telefonu dla osoby dojrzałej? Czy telefony komórkowe, a tym bardziej smartfony to domena jedynie młod(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
kwasy_omega

Kwasy Omega-3

29 sie. 2017

Nienasycone kwasy tłuszczone z rodziny omega-3 to niezbędne paliwo dla naszego organizmu. Wiadomo już, że przyjmowane w odpowiednich dawkach wspom(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
skora_wokol_oczu

Skóra wokół oczu

22 sie. 2017

Nie bez przyczyny mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, a spojrzeniem można wyrazić więcej niż tysiącem słów. Często powtarzane frazes(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
pociagi
Czy wiesz, jakie ulgi przejazdowe przysługują Ci na emeryturze? Warto z nich skorzystać! Zapoznaj się z indywidualnymi ofertami przewoźników kol(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
sport_senior
Nie bez powodu mówi się, że sport jest dobry nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. S(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
dzialka
Nie sposób nie zauważyć zmiany pokoleniowej na ogródkach działkowych. Minęły dawne lata, w których na własnym kawałku ziemi hodowało się w(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
soczewki_okulary
Dobrze dobrane soczewki kontaktowe to doskonały sposób na korekcję naszej wady wzroku. Zwłaszcza dla osób, u których wada sięga od +/- 5 dioptr(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
optometria
Co tak naprawdę oznacza optometria i czym zajmuje się optometrysta? Dlaczego warto udać się do tego specjalisty? Około 10 milionów naszych rodak(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
witaminy_wzrok
Witamina A jest nie tylko doskonałym źródłem beta-karotenu, który jest niezbędny, jeśli chcemy mieć zdrowe oczy, ale także przyczynia się do(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
rekonwalescencja
Zabieg usunięcia zaćmy należy do najczęstszych i jednocześnie do najbezpieczniejszych zabiegów chirurgicznych. Operacja zaćmy pozwala wrócić (...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
zapalenie_spojowek
Zaczyna się niewinnie. Pieczenie, swędzenie, łzawienie oka, następnie uczucie obecności ciała obcego i delikatne kłucie, często światłowstr(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
okulary_sloneczne
Różne wielkości, różne kolory, style i rodzaje oprawek – w okularach przeciwsłonecznych możemy wybierać do woli. To nie tylko modny dodate(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
cwiczenie-oczu
Codziennie wykonywane ćwiczenia oczu mogą przyczynić się do poprawy jakości wzroku. Każdy z nas jest narażony na uszkodzenia wzroku. Zbyt dłu(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
niedowidzenie
Niedowidzenie to choroba polegająca na znacznym pogorszeniu jakości widzenia w przypadku jednego lub nawet obojgu oczu. Wada jest uciążliwa do teg(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
osoby-starsze
Starość jest pojęciem, które trudno sklasyfikować i nadać mu sztywne ramy. Od lat już obserwujemy proces starzenia się ludzi, którego jednym (...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
badanie-wzroku
W dzisiejszych czasach okresowe badanie wzroku jest niezbędne i powinno być wykonywane nie tylko u osób starszych, czy znajdujących się w grupie (...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
klub-seniora
Po pięćdziesiątym roku życia nasza aktywność, nie tylko fizyczna, ale i towarzyska, bardzo często podupada. Wnuki nie zawsze potrzebują naszej(...)
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Page 1 of 3123