);

ARTYKUŁY


aktualnosc_www_03

Medipe Clinic podczas konferencji „Okulistyka – kontrowersje”

27 października 2015


W dniach 15-17.10.br we Wrocławiu odbyła się piąta edycja Międzynarodowej Konferencji „Okulistyka – kontrowersje”.
1200 lekarzy dyskutowało na temat kontrowersyjnych problemów współczesnej okulistyki. Diagnostyka za pomocą OCT została wybrana najbardziej znaczącym dokonaniem w dziedzinie okulistyki w ostatniej dekadzie. OCT – Optyczna Koherentna Tomografia jest nowoczesnym badaniem diagnostycznym. Badanie OCT znajduje zastosowanie podczas diagnozowania i leczenia chorób siatkówki, jaskry, zwyrodnienia plamki żółtej. Każda osoba chorująca na cukrzycę powinna okresowo przejść badanie OCT w celu zapobiegnięcia ślepocie wywołanej przez zmiany cukrzycowe w oku.
Poza sesjami satelitarnymi, warsztatami i wetlabami, Konferencji towarzyszyła rozległa wystawa medyczna. Wśród wystawców nie zabrakło Medipe Clinic.
Podczas 3 dni konferencji przeprowadziliśmy niezliczone rozmowy z lekarzami z całej Polski na temat problemu zaćmy u polskich pacjentów. Z powodu długich terminów oczekiwania za zabieg zaćmy w Polsce, polscy lekarze okuliści rekomendują leczenie zaćmy w Czechach, refundowane przez NFZ za sprawą ustawy transgranicznej.
Dzięki działalności Medipe Clinic, pacjenci mają zagwarantowany zabieg usunięcia zaćmy w krótkim terminie, a wszystkie formalności, włącznie z uzyskaniem refundacji NFZ po zabiegu, pozostają po stronie naszej firmy. Zapraszamy do współpracy!