);

Nasi partnerzy

Jesteśmy najdłużej działającą na rynku medycznym firmą organizująca leczenie zaćmy na zasadach dyrektywy transgranicznej. Zgodnie z naszą polityką jakości wybieramy tylko sprawdzonych Partnerów – najlepsze zagraniczne placówki medyczne, które świadczą usługi w oparciu o najwyższe, europejskie standardy leczenia. Dzięki temu nasi pacjenci mają dostęp do wysokiej klasy sprzętu medycznego, który nie jest powszechnie dostępny oraz do światowej sławy lekarzy specjalistów z długoletnią praktyką.

dr pavel stodulka

DR PAVEL STODŮLKA

Doświadczenie, wysokie kwalifikacje, a przede wszystkim pełne poświęcenie pracy, która jest jego pasją – tak można w jednym zdaniu opisać lekarza, który pomaga naszym pacjentom odzyskać radość z oglądania świata w pełni jego barw.

dr korda

DR KORDA

Dr Korda swoją pracę traktuje jako pasję. Cechuje się ogromną empatią oraz profesjonalizmem. Bogate doświadczenie, poparte wieloletnią praktyką w leczeniu zaćmy, wyróżniają go na tle innych lekarzy.

dr korwicka

DR KROWICKA

Dr Krowicka to wybitna specjalistka chorób oczu. Cieszy się dobrą opinią i zaufaniem pacjentów, co jest odzwierciedleniem jej wyjątkowego podejścia do ludzi i wykonywanej pracy.

DR PAVEL STODŮLKA

Wiele lat praktyki

Doświadczenie, wysokie kwalifikacje, a przede wszystkim pełne poświęcenie pracy, która jest jego pasją – tak można w jednym zdaniu opisać lekarza, który pomaga naszym pacjentom odzyskać radość z oglądania świata w pełni jego barw.

Doktor Pavel Stodůlka należy do najwybitniejszych specjalistów w swojej dziedzinie. Dzięki wybitnym osiągnięciom zyskał międzynarodową sławę. Zajmuje się pracą naukową, ale najbardziej cieszy go nadal możliwość przywracania innym dobrego widzenia. Jego dokonania doceniają nie tylko inni lekarze, ale również pacjenci, czego dowodem są nagrody Lekarz Roku 2010 oraz tytuł Osobistości Województwa Zlíńskiego z 2005 roku.

Początki

Doktor Stodůlka urodził się w 1965 roku. W 1989 roku ukończył z wyróżnieniem medycynę na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu. Zyskał naukowy tytuł doktora, pisząc pracę o laserowej metodzie leczenia wad wzroku, która ukierunkowała jego późniejszą karierę. Już jako student aktywnie uczestniczył w międzynarodowych konferencjach. Praktykował w najlepszych szpitalach m.in. we Włoszech, Chinach, Francji, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Jest członkiem kilku specjalistycznych stowarzyszeń medycznych, w tym European Society of Cataract and Refractive Surgeons (ESCR). Uczestniczył także w kilkunastu kursach specjalistycznych w Czechach i poza ich granicami. Doktor Pavel Stodůlka jest także wykładowcą, prowadzi kursy i zajęcia dla studentów medycyny na Uniwersytecie Karola w Pradze i występuje z odczytami. Na jego koncie znajduje się wiele fachowych publikacji.

Osiągnięcia medyczne

Mimo licznych osiągnięć doktor Pavel Stodůlka ciągle jest lekarzem pełnym pasji i oddania, na pierwszym miejscu zawsze stawia zdrowie pacjentów. W ciągu dotychczasowej działalności uratował lub poprawił wzrok kilku tysiącom osób. Dzięki innowacyjnym metodom leczenia, niebywałej wiedzy i otwartości na potrzeby innych należy do światowej czołówki okulistów. Obecnie stoi na czele kliniki okulistycznej Gemini w Zlínie, która cieszy się ogromnym zaufaniem i renomą.

Prywatnie

Jego działania na polu medycznym zostały wielokrotnie docenione, m.in. przez czasopismo naukowe „Czeska i słowacka okulistyka” za najlepszą pracę opublikowaną w 1999 roku, a nawet przez jury konkursów w Cannes i Mediolanie, które nagrodziły wideo dotyczące innowacyjnych metod leczenia doktora Stodůlky.

Prywatnie doktor Pavel Stodůlka jest człowiekiem ciepłym i rodzinnym. Swój wolny czas, którego ma niewiele, lubi spędzać z najbliższymi. Chętnie również odpoczywa aktywnie, korzystając z uroków przyrody.

Dr Vladimír Korda

Doktor nauk medycznych specjalizujący się w oftalmologii. W roku 1993 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Karola w Hradcu Králové. Jest specjalistą w dziedzinie chirurgii witreoretinalnej, diagnostyce i leczeniu schorzeń siatkówki oraz terapii zwyrodnienia plamki żółtej. Swoją pracę traktuje jako pasję, co ma swoje odzwierciedlenie w kontaktach z pacjentami, wśród których cieszy się bardzo dobrą opinią.

Początki

Doktor Vladimír Korda przede wszytkim posiada bogate doświadczenie poparte wieloletnią praktyką w przeprowadzaniu operacji pomagających przywrócić pacjentom lepszą jakość widzenia. Niemniej jednak jego wiedza była również uzupełniana w trakcie zagranicznych staży:

 • 2001 rok- Department of Ophtalmology, Moorfield Hospital (Londyn, Wielka Brytania),
 • 2002 rok- Department of Ophtalmology, Kolonia (Niemcy),
 • 2003 rok- Department of Ophtalmology, Frankfurt (Niemcy),
 • 2002 rok- Department of Ophtalmology, Hamburg (Niemcy)

Członkostwo w stowarzyszeniach naukowych

Dr Vladimír Korda jest członkiem Czeskiego Stowarzyszenia Oftalmologicznego ČLS JEP, Czeskiego Stowarzyszenia Witreoretinalnego, a także europejskich i amerykańskich stowarzyszeń European Vitreoretinal Society, European Society of Retina Specialists (Euretina) oraz American Society of Retinal Specialists.

Dr Justyna Krowicka

Początki

Specjalista chorób oczu. Ukończyła studia na Śląskiej Akademii Medycznej w roku 2004, następnie w latach 2005-2012 odbywała specjalizację z zakresu okulistyki. Dr Justyna Krowicka jest operatorem w zakresie chirurgii zaćmy, jednak jej bogate doświadczenie obejmuje także operacje trabekulektomii głębokiej, ECP, witrektomii tylnej, urazy oczu, a ponadto zabiegi SLT, ALT, YAG, panfotokoagulacji siatkówek.

Dr Krowicka cieszy się dobrą opinią i zaufaniem pacjentów, co jest odzwierciedleniem jej wyjątkowego podejścia do ludzi i wykonywanej pracy. Cechuje się ogromną empatią oraz profesjonalizmem.

KLINIKI, Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

KOMFORTOWE WARUNKI

 • Nowoczesne placówki medyczne działające zgodnie ze standardami europejskimi
 • Komfortowe poczekalnie, pokój relaksu po operacji

NOWOCZESNY SPRZĘT

 • Dostęp do sprzętów najnowszej generacji
 • Operacje laserowe (Victus)
 • Doskonała jakość i dokładność operacji, system nawigacji Verion

SPRAWDZONE SOCZEWKI

 • Soczewki z najwyższej klasy materiałów, wykonane z zachowaniem europejskich standardów jakości
 • Renomowane marki (PhysIOL-Belgia, Zeiss- Niemcy, Alcon- USA)

PRZYJAZNA OBSŁUGA

 • Wykwalifikowani chirurdzy, z wieloletnim doświadczeniem
 • Pomocny, serdeczny personel
 • Opieka tłumacza przez cały pobyt w klinice

NAJWYŻSZE STANDARDY PRACY

 • Sterylne warunki – soczewki wszczepiane za pomocą jednorazowych aplikatorów
 • Każdorazowa sterylizacja sprzętów w autoklawie
 • Fakoemulsyfikacja- nowoczesna i najmniej inwazyjna metoda usuwania zaćmy