);

ARTYKUŁY


Depositphotos_53027509_original_małe-604x270

Nie czekaj w kolejkach. Wylecz zaćmę w Czechach!

22 lipca 2015


Na operację usunięcia zaćmy czeka się w Polsce od 2 do nawet 5 lat.

Dla pacjentów dotkniętych tym schorzeniem jest to niezwykle uciążliwe, biorąc pod uwagę fakt, iż zaćma w znacznym stopniu zaburza normalne funkcjonowanie.

Pogarszający się stopniowo wzrok obniża jakość życia chorych, utrudnia czytanie, prowadzenie samochodu, pracę zawodową. Dzięki wejściu w życie dyrektywy transgranicznej Polacy mają możliwość leczenia zaćmy na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Najpierw pacjent musi zapłacić za zabieg z własnej kieszeni, po czym może starać się o zwrot kosztów w polskiej placówce NFZ. Na refundację trzeba czekać około miesiąca. Istotne jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku oraz kompletu dokumentów.

Gdzie na operację zaćmy

Operacja usunięcia zaćmy trwa około 15 minut i nie wiąże się z koniecznością pozostania w szpitalu na noc. Największą popularnością cieszą się obecnie kliniki okulistyczne w państwach sąsiadujących z Polską, zwłaszcza w Czechach. Ceny zabiegów porównywalne są z tymi w Polsce, na umówienie zabiegu trzeba zaś czekać od tygodnia do maksymalnie miesiąca. W ramach współpracy z czeskimi klinikami Medipe Clinic zapewnia też pacjentom transport busem do wybranej placówki medycznej oraz powrót w ciągu jednego dnia.

Dlaczego za granicą

Niekwestionowaną zaletą leczenia w Czechach jest doskonale wyszkolony personel medyczny, nowoczesne sale operacyjne oraz wysokiej jakości sprzęt i materiały medyczne. Operacje zaćmy wykonywane są za pomocą techniki mikrocięcia, znieczulenie jest miejscowe, najczęściej przeprowadza się je za pomocą kropli do oczu, rzadziej małego zastrzyku. Po operacji pacjent może wrócić do domu z opatrunkiem na oku. Kontrolę może przejść już w Polsce, u swojego lekarza okulisty.

Leczenie zaćmy w Czechach jest doskonałą alternatywą dla tych, którzy nie mogą, bądź nie chcą czekać kilka lat na przeprowadzenie takiego zabiegu w Polsce. Kliniki u naszych południowych sąsiadów w niczym nie ustępują tym w innych krajach europejskich. Zadowolenie, oszczędność czasu i pieniędzy oraz zwiększony komfort życia gwarantowane!