);

ARTYKUŁY


blog_24.05

Opadające powieki – jak temu zaradzić?

25 maja 2018


To jedno z najbardziej popularnych schorzeń oczu, które jest powodowane postępującym wiekiem. Utrudnia widzenie i wygląda mało estetycznie. Przedstawiamy kilka porad, dzięki którym możemy zaradzić tego typu problemom.

Domowe sposoby

Warto zacząć od metod najprostszych, a więc domowych. Jest to sposób tani, i co najważniejsze, w wielu przypadkach skuteczny. A co najciekawsze, do jego stworzenia potrzebujemy tylko białka z jajek oraz wacików bawełnianych. Aby zastosować tego typu zabieg na samym początku powinniśmy dokładnie oczyścić i osuszyć skórę wokół oczu. Kolejnym krokiem jaki powinniśmy uczynić jest rozbicie jajka i oddzielenie od niego białka. Gdy już to zrobimy wystarczy zamoczyć wacik w białku, po czym delikatnie rozprowadzić po zamkniętej powiece. Poczekajmy aż wszystko wyschnie i gotowe. Zabieg możemy powtarzać co 48 godzin.
Następną sprawdzoną metodą, zaliczaną do tych domowych, jest stosowanie saszetek z herbatą rumiankową. Od dawna wiadomo, że rumianek działa przeciwzapalnie i stosowanie go, również w przypadku problemów z oczami, jest skuteczne.
Możemy spróbować także okładów z zielonego ogórka, stosowania kremów wykonanych z naturalnych składników, albo przemywania twarzy zimną wodą przechowywaną w lodówce, która ogólnie bardzo dobrze wpływa na naszą skórę twarzy.

Ćwiczenia

Kolejnym dobrym sposobem są ćwiczenia powiek. Wystarczy w ciągu dnia kilka razy zrobić gimnastykę oczu, by widzieć pożądane efekty. Rodzajów tego typu ćwiczeń jest wiele, a praktyczne porady jak je wykonywać możemy znaleźć w internecie.

Zabiegi korygujące

Coraz bardziej popularne są profesjonalne zabiegi plastyczne powiek zwane blefaroplastyką. Jest to jedna z droższych opcji, ale za to przynosi najlepsze efekty. Operacja polega na usuwaniu występujących w nadmiarze fałd skórnych oraz woreczków tłuszczowych i jest wykonywana zarówno dla powiek dolnych, jak i górnych. Przed samym zabiegiem pacjent musi przejść specjalistyczne badania, by stwierdzić czy nie ma przeciwskazań do jego wykonania. Jeżeli chodzi o znieczulenie, to najczęściej podawane jest znieczulenie miejscowe, zazwyczaj nie ma konieczności do zastosowania znieczulenia ogólnego. Cały proces usuwania opadających powiek trwa około godziny, a ceny zabiegu w przypadku, gdybyśmy chcieli wykonać go prywatnie wahają się w przedziale od 2 do 9 tysięcy złotych.