);

Soczewki Medipe Clinic

Soczewki Medipe Clinic

SOCZEWKA
JEDNOOGNISKOWA
SFERYCZNA

SOCZEWKA
JEDNOOGNISKOWA
ASFERYCZNA

SOCZEWKA
DWUOGNISKOWA
ASFERYCZNA

SOCZEWKA
TRÓJOGNISKOWA
ASFERYCZNA

Podstawowy rodzaj miękkiej sferycznej soczewki wewnątrzgałkowej jednoogniskowej. Wszczepienie tej soczewki podczas zabiegu usuwania zaćmy poprawia ostrość widzenia oraz jakość widzianego obrazu. Soczewka standardowa zapewnia ustalone ognisko, zwykle do postrzegania oddalonych obiektów. Dzięki temu pacjenci, którzy poddali się zabiegowi usunięcia zaćmy, mogą widzieć wyraźnie z dużej odległości. Do czytania z bliskiej odległości potrzebne są okulary. Soczewka zawiera filtr UV.
Wysokiej jakości hydrofobowa wewnątrzgałkowa soczewka jednoogniskowa, która zapewnia lepsze widzenie i rozpoznawanie detali. Dzięki swojej asferycznej budowie pozwala na uzyskanie lepszego kontrastu widzenia w warunkach gorszego oświetlenia (zmierzch, mgła). Zapewnia zatem wysoką jakość widzenia w świetle dziennym i nocnym, co jest istotne np. podczas prowadzenia samochodu. Soczewka posiada filtr UV oraz dodatkowo filtr niebieskiego światła, który pełni funkcję ochronną siatkówki oka.
Multifokalna soczewka wewnątrzgałkowa to rozwiązanie zapewniające wysoką jakość widzenia podczas patrzenia w dal (chodzenie po ulicy, oglądanie telewizji) oraz z bliska (czytanie, szycie, majsterkowanie). Taka soczewka pozwala na normalne życie bez okularów, jednak postrzeganie na średnią odległość (komputer lub urządzenia w samochodzie) nie jest wystarczająco ostre bez okularów. Soczewka wyposażona jest w filtr UV oraz filtr światła niebieskiego, który chroni siatkówkę oka. Natomiast asferyczna budowa soczewki poprawia ostrość widzenia w warunkach wieczornych.
Soczewka wewnątrzgałkowa trójogniskowa (multifokalna) pozwala na normalne życie bez okularów i odzyskania wysokiej jakości widzenia. Pozwala na uzyskanie wysokiej jakości widzenia oddalonych obiektów, do komputera, telewizora, do czytania oraz do jazdy samochodem. Jest to najlepszy rodzaj soczewki dostępny obecnie na świecie. Soczewka posiada filtr UV oraz filtr światła niebieskiego chroniący siatkówkę przed jego negatywnym wpływem. Dodatkowo asferyczna optyka soczewki pozwala na dobre widzenie zarówno w dzień jak i w nocy, co daje poczucie bezpieczeństwa podczas prowadzenia samochodu. Polecana także dla pacjentów pracujących zawodowo przy komputerze.